Błędy stron internetowych – zapoznaj się z lekturą poniższego tekstu.

W dzisiejszych czasach strony internetowe są najbardziej powszechnymi środkami komunikacji między różnego rodzaju firmami, a ich klientami. Zalet z posiadania własnej strony nie da się zliczyć i chyba każdy zgodzi się, że są one nieocenionym narzędziem w procesie budowania wizerunku. Aby jednak strona internetowa działała na korzyść danej firmy musi ona charakteryzować się pewnymi cechami.

Jakie są najczęściej popełniane błędy stron internetowych przy ich tworzeniu?

  • Brak jasnej oferty na stronie internetowej

Osoby, które zaglądają na stronę internetową przychodzą tam przede wszystkim po informacje. Są one wstępnie zainteresowane daną tematyką i chcą z wizyty na witrynie wynieść jak najwięcej konkretów. Niestety bardzo częstym, powtarzającym się  błędem stron internetowych jest brak jasnej oferty, który potrafi niezwykle zniechęcić potencjalnych klientów. Jeżeli decydujemy się już na własną stronę internetową to zadbajmy o to, by była ona jak najbardziej konkretna i dostarczała wszelkich niezbędnych informacji.

  • Brak strony responsywnej czyli takiej, która jest dopasowana do urządzeń mobilnych

W poprzednim akapicie wspomniano jak ważna jest rola treści zamieszczonych na stronie, jednak nie wolno nam zapominać również o formie. Jest ona równie ważna, jeżeli nie nawet ważniejsza, w dzisiejszych czasach, w których bardzo wiele wagi przywiązuje się do sfery wizualnej. Strony responsywne dostosowują się do urządzeń użytkowników i w zależności od tego, czy odwiedzają oni dane witryny z laptopa, tabletu lub telefonu zmieniają swój wygląd, aby ułatwić im użytkowanie. Jest to bardzo istotne, gdyż brak tego podstawowego udogodnienia może bardzo łatwo zniechęcić potencjalnych klientów.

  • Brak marketingu SEO, czyli optymizacji strony internetowej względem wyszukiwarki GOOGLE

SEO to nic innego jak optymalizacja pod wyniki wyszukiwarki. Zastosowanie marketingu SEO zwiększy liczbę pojawiania się naszej strony w górnych wynikach wyszukiwarki. Jak łatwo się domyślić jest to najlepszy sposób na zwiększenie liczby odwiedzin, a niestosowanie marketingu SEO może doprowadzić do całkowitego braku widoczności naszej strony wśród innych witryn.

Błędy stron internetowych - brak SEO

Błędy stron internetowych – brak SEO

  • Brak bloga oraz aktualności na stronie internetowej

Sekcja bloga oraz aktualności na stronie są niezwykle istotne, chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie dodatkiem. Blog, a także aktualności przekonują jednak odbiorców witryny, że jest ona stale aktualizowana oraz na czasie, a także, że osoby prowadzące stronę dbają o swoich odbiorców i dostarczają im najnowsze informacje. Sekcja bloga utwierdza także użytkowników w przekonaniu, że wiele osób korzysta z danej witryny, co według psychologicznej teorii społecznego dowodu słuszności skłoni ich do regularnego odwiedzania strony, tak jak czynią to inni.

Wniosek jest bardzo prosty – strony internetowe, które posiadają wiele błędów są niefunkcjonalne. Profesjonalnie wykonana strona internetowa to gwarancja sukcesu Twojej firmy.

Paweł Tatar