Strony internetowe wykonane przy użyciu CMS WordPress charakteryzują się dużą łatwością w obsłudze i bardzo szeroką społecznością wsparcia online. Wstawianie treści, moderowanie komentarzy czy rozbudowa graficzna nie stanowi większego wyzwania nawet dla początkującego blogera.

Aby jednak wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w posiadaniu własnej witryny należy „uzbroić” WordPress’a w dodatkowe działa.

Wtyczki WordPress to pluginy, które rozszerzają podstawowe funkcje CMS WordPress. Pozwalają one jednocześnie sprawić by strona internetowa spełniała nie tylko funkcję informacyjną ale także była źródłem danych od użytkowników.

Najważniejszym aspektem użyteczności dodatkowych funkcji witryny internetowej WordPress jest ich wpływ na ogólne postrzeganie marki.

All In One WP Security [WP SECURITY]

Bezpieczeństwo informacji umieszczonych w domenie internetowej jest kluczowym aspektem marketingu, PR i SEO. Zagrożenia wynikające z potencjalnego ataku wirusów lub spamerów na naszą stronę internetową są daleko idące i dewastacyjne dla reputacji marki. Poza względem wizerunkowym niosą one także negatywne przesłanie dla robotów internetowych. Niezabezpieczona strona internetowa stanowi bowiem źródło zła w Internecie – spamu.

Dla tego tak ważne jest używać wtyczek antywirusowych, chociażby takich jak: All In One WP Security [WP SECURITY]

All In One WP Security [WP SECURITY] 7 wtyczek strony internetowej CMS wordpress 2020

All In One WP Security [WP SECURITY] 7 wtyczek strony internetowej CMS wordpress 2020

Plugin ten pozwala na precyzyjne zabezpieczenie newralgicznych elementów WordPress:

 • Moc hasła, nazwy użytkowników, nazwa bazy danych itp.
 • Ograniczenie praw do dostępu do plików
 • Zabezpieczenie logowania i rejestracji użytkowników
 • Firewall przeciw fałszywym próbom logowania
 • Czarna lista adresów IP
 • Powiadamianie o próbie ataku na bazę danych
 • Blokowanie niechcianych robotów internetowych
 • Scanner Antywirusowy
 • Prewencja spamu w komentarzach na blogu

Punktowe zliczenie poszczególnych zasad bezpieczeństwa przez twórców zostało zsumowane do wartości 515. Za każde uzupełnione zabezpieczenie system przydziela punkty. Strona dobrze zabezpieczona osiąga wynika około 400 punktów bezpieczeństwa.

All In One WP Security [WP SECURITY] Strony Internetowe CMS WordPress 2020

All In One WP Security [WP SECURITY] Strony Internetowe CMS WordPress 2020

Warto poświęcić czas na jak dokładniejsze wypełnienie wszystkich zaleceń i otrzymać jak najwyższy wynik. Czasem tak wydawało by się nieznaczące elementy jak np. długość nazwy użytkownika potrafią sprawić, że nasz „scorring” wzrośnie o kolejne kilkanaście punktów.

All In One WP Security [WP SECURITY] – jest to podstawowa wtyczka instalowana przy pierwszym kontakcie z projektem internetowym opartym o CMS WordPress.

YoastSEO – prawdziwy MUST HAVE dla strony www

Dzięki YoastSeo prezentowana na stronie internetowej treść jest lepiej rozumiana dla wyszukiwarki Google. Wtyczka sama tworzy, aktualizuje i przesyła do Google aktualną mapę witryny [SITEMAP]. Dzięki temu dodatkowi witryna internetowa zyskuje znaczącą przewagę marketingową nad konkurencją.

Yoast SEO 7 wtyczek SEO strony internetowej CMS WordPress 2020

Yoast SEO 7 wtyczek SEO strony internetowej CMS WordPress 2020

Wraz z instalacją tego dodatku otrzymujemy zestaw ponadstandardowych okien do wykorzystania przy tworzeniu treści zgodnych z SEO i SEM. W wygodny i przejrzysty sposób możemy dostosować własne nagłówki [TITLE], opisy [DESTRIPTION], linki kanoniczne [CANNONICAL] i wiele, wiele innych. Możliwe jest połączenie z portalami społecznościowymi i ustalanie szeregu opcji wspierających marketing internetowy.

System jest na tyle inteligentny, że sam sugeruje nam jakie działania, które należy podjąć aby strona internetowa lepiej się pozycjonowała. Dzięki YoastSEO dowiemy się chociażby czy budowa zdań w artykule jest właściwa pod względem uniwersalnych zasady sporządzania treści do internetu.

YoastSEO – jest prawdziwym MUST HAVE jeżeli chcemy myśleć poważnie o poprawienia swojej pozycji w wynikach wyszukiwania GOOGLE.

LiteSpeed Cache – kompresja i przyśpieszenie działania strony internetowej

Według najnowszych badań Google kluczowym elementem na który zwracają uwagę użytkownicy internetu jest czas dotarcia do właściwej treści. Jeżeli odwiedzający naszą witrynę internetową musi się przedrzeć przez stos wyskakujących okienek, zgód i reklam porzuci on oglądanie treści w bardzo krótkim czasie. Ważne jest by zadbać o jak najlepsze uczucia użytkownika względem przeglądania naszej strony internetowej.

LiteSpeed Cache kompresja i przyśpieszenie działania strony internetowej CMS WordPress 2020

LiteSpeed Cache kompresja i przyśpieszenie działania strony internetowej CMS WordPress 2020

Aby to było możliwe konieczne są narzędzia wspomagające kompresje strony www. Należyte spakowanie i zminifikowane pliki kodu strony są „lżejsze” zarówno dla przeglądarki internetowej jak i złącz sieci. Nieoptymalizowane pliki graficzne, JavaScript, HTML i CSS potrafią „ważyć” znacznie więcej niż dopuszczalne optimum dla sieci www. Ilekroć udostępnimy obrazy w wersji full HD narażamy się na duże straty w szybkości działania i finalnego odbioru całej strony www.

LiteSpeed Cache kompresja i przyśpieszenie działania strony internetowej mCMS WordPress 2020

LiteSpeed Cache kompresja i przyśpieszenie działania strony internetowej CMS WordPress 2020

LiteSpeed Cache jest idealnym narzędziem usprawniającym działanie strony internetowej. Dodatek pozwala na odpowiednie dobranie ustawień tak by zmniejszyć finalny rozmiar projektu. Na uwagę zasługuje bezstratna kompresja plików kodu strony. W wielu wynikach audytu SEO WWW to właśnie kod strony stanowi największe obciążenie serwera i przeglądarki. Czas powyżej 3 sekund do pełnego wyświetlenia witryny jest uznawany za optymalny w dzisiejszych czasach. Wszystko co powyżej wymaga natychmiastowej ingerencji programisty i właściwej optymalizacji.

Dzięki LiteSpeed Cache ustawimy takie aspekty jak:

 • Pamięć podręczna przeglądarki
 • Zapisywanie zasobów PHP
 • Kompresja CSS, HTML i JavaScript
 • Usuwanie zbędnego kodu
 • LazyLoad obrazów
 • Kompresję obrazów
 • Transformację grafik do typu WebP
 • Użycie CDN [Content Drive Network]
 • Pamięć podręczna zasobów WWW
 • Opóźnienia robota indeksującego

LiteSpeed Cache skompresuje nawet największą stronę internetową do rozmiarów piórka. Szybkość jej działania wpłynie na pozytywne doznania z przeglądania i przyczyni się do wzrostu pozycji w GOOGLE.

Duplicator – wtyczka do wykonywania kopi zapasowych

Często używana do wykonywania okresowych kopii zapasowych całej witryny. Intuicyjny i nowoczesny interfejs pomaga w wykonać zrzut zarówno bazy danych jak i wszystkich plików witryny internetowej.

Duplicator kopie zapasowe CMS WordPress 2020

Duplicator kopie zapasowe CMS WordPress 2020

Wtyczka ta jest także używana przez profesjonalistów do przenoszenia witryny na inny serwer lub domenę.

Podstawowe zalety Duplicatora to:

 • przejrzysty interfejs
 • częste aktualizacje
 • kopie lokalne oraz na dyski w chmurze
 • możliwość wyodrębnienia plików do kopii
 • szybkie działanie

Duplicator usprawnia proces wykonywania kopii zapasowych stron internetowych opartych na CMS WordPress.

Contact Form 7 – buduj zaawansowane formularze

Kolejną wtyczką z zestawienia jest Contact Form 7 – jak sama nazwa wskazuje, wtyczka ta odpowiada za formularze kontaktowe na stronie internetowej.

Contact Form 7 plugin wtyczka CMS WordPress 2020

Contact Form 7 plugin wtyczka CMS WordPress 2020

Jest to na tyle proste w obsłudze i jednocześnie rozbudowane narzędzie, że liczba pobrań tego dodatku wynosi ponad 5 milionów.

Contact Form 7 popularna TOP plugin wtyczka formularz CMS WordPress 2020

Contact Form 7 popularna TOP plugin wtyczka formularz CMS WordPress 2020

Aby zbudować formularz kontaktowy na stronie internetowej WordPress należy w pluginie Contact Form 7 ustawić kilka niezbędnych pól.

 1. Adres nadawcy wiadomości – jest to adres poczty e-mail, który system używa do wysyłania poczty. Najczęściej jest to e-mail w domenie witryny.
 2. Adres odbiorcy – jest e-mail na który wysłane wiadomości będą dostarczane.
 3. Wygląd formularza – w tej części twórcy pozostawiają do dyspozycji szereg możliwości na indywidualną kreację. Do wyboru mamy takie rodzaje pól jak:
  1. tekst
  2. email adres
  3. URL
  4. telefon
  5. liczba
  6. data
  7. pole tekstowe
  8. menu rozwijane
  9. pola wyboru
  10. pola jednokrotnego wyboru
  11. wyrażanie
  12. zgody
  13. quiz
  14. plik
  15. przycisk wysłania formularza

Po wybraniu jakie pola mają znajdować się w formularzu należy określić treści powiadomień jakie użytkownik zobaczy po udanej/lub nieudanej próbie wysłania wypełnionego formularza. Dodatek Contact Form 7 sam waliduje pola w formularzu o konkretne wartości. Jeżeli prosimy o podanie adresu e-mail a użytkownik tego nie uczyni – system poinformuje go o tym stosownym komunikatem – na treść którego mamy wpływ w zapleczu witryny.

Aby umieścić gotowy formularz w wybranym do tego celu miejscu należy użyć SHORTCOD’u wygenerowanego przez dodatek. Widnieje on w zakładce FORMULARZE i wygląda podobnie do tego: [contact – form – 7 id=”1034″ title=”Contact form 1″]. Kod SHORTCODE należy przekopiować i umieścić w podstronie witryny. System WordPress poprzez shortcode odwoła się do wtyczki Contact Form 7 i wyświetli nasz formularz.

Contact Form 7 jest niezbędnym narzędzie do zbierania informacji od użytkowników strony internetowej.

Simple LightBox – pokazuj zdjęcia w pełnym rozmiarze

Simple LightBox to mała jednak bardzo potężna wtyczka. Zamienia ona wszystkie umieszczone na stronie zdjęcia w postać nadających się do powiększenia bez konieczności przeładowywania strony internetowej.

Dzięki temu dodatkowi możemy zadbać aby prezentowane fotografie i pojedyncze obrazu lub grafiki otwierały się w powiększonym oknie wprost nad treścią strony. Jeżeli dodatek „wykryje”, że obok siebie są umieszczone kilka zdjęć – automatycznie połączy je on w galerię – co znacznie skraca czas potrzebny na przejrzenie ich wszystkich.

Simple LightBox to system do powiększania zdjęć bez konieczności przeładowywania całej zawartości strony internetowej.

Zadzwoń lub napisz do nas!!!