Istnieją tysiące różnych sposobów na zbudowanie własnej strony internetowej. Wix to jedna z najbardziej znanych marek w świecie kreatorów stron internetowych. Niezależnie od tego, czy tworzysz prostą osobistą witrynę internetową, czy prowadzisz firmę, sposób, w jaki tworzysz swoją stronę, będzie mieć wpływ na to, jak postrzegana jest Twoja firma.

Czym jest serwis Wix.com?

Strona Internetowa na WIX.com – Plusy i minusy jednego z większych kreatorów stron wwwWix.com to bezpłatna i wysokiej jakości platforma do tworzenia stron internetowych w chmurze, która nie wymaga żadnych skomplikowanych umiejętności kodowania (takich jak HTML, CSS, PHP i Java itp.) Każdy kto posiada podstawową wiedzę komputerową, z pewnością poradzi sobie ze zbudowaniem strony w tym serwisie – jest to bardzo proste.

Korzystając z możliwości jakie oferuje Wix możesz utworzyć osobistą lub biznesową stronę internetową – wybór należy do Ciebie. Mimo swojej popularności, Wix.com ma dużą konkurencję ze strony WordPress i wielu innych alternatyw tworzenia stron internetowych. Nie zmienia to jednak faktu, że posiada mnóstwo zalet. Tak jak zostało wspomniane nieco wyżej – jest niezwykle prosty w użyciu, co czyni go świetnym wyborem dla osób zaczynających przygodę z tworzeniem własnej strony internetowej.

Dostępne w serwisie szablony możesz wybrać zgodnie ze swoimi wymaganiami – Wix.com oferuje min. szablony projektów biznesowych, blogów czy witryn internetowych. Rozmaity wybór sprawia, że będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną stronę internetową wedle własnego gustu.

Poniższy wpis ma na celu przedstawić plusy i minusy tworzenia swojej strony na Wix.com – jeśli zastanawiasz się czy to serwis dobry dla Ciebie – dobrze trafiłeś!

Witryna na Wix.com – dla kogo?

Wix.com dedykowany jest dla małych firm, restauracji, różnej maści sklepów internetowych oraz artystów – takich jak muzycy czy fotografowie.

Układy stron oferowane przez Wix są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych i można je urozmaicić jedną z wielu aplikacji dostępnych na Wix App Market.

Wix jest zatem doskonałą bazą do stworzenia strony internetowej według własnego gustu – możesz wybrać odpowiadający Ci motyw i skorzystać i innych akcesoriów, takich jak najróżniejsze filtry do zdjęć czy animowane teksty.

Strona Internetowa na WIX.com – Plusy i minusy jednego z większych kreatorów stron www

Wix.com – wersja darmowa czy premium?

Podstawowa wersja jest zupełnie darmowa – jeśli potrzebujesz jednak profesjonalnych funkcji, takich jak własna nazwa domeny, musisz wybrać jeden z ich planów premium , od „Combo” do „Business VIP”. Najtańszy plan bez reklam z niestandardową nazwą domeny jest dostępny już od 17pln miesięcznie.

Istnieją cztery poziomy planów witryn Wix:

Bezpłatny plan

Otrzymasz pełny dostęp do Kreatora Witryn Wix, w tym Edytora Wix, Wix App Market, bezpłatnego szablonu Wix, obsługi Wix i 500 MB pamięci.

Podstawowe ograniczenia to:

 • 1 GB przepustowości miesięcznie (zamiast nieograniczonej przepustowości)
 • domena w postaci: nazwa_użytkownika.wixsite.com/siteaddress
 • musisz wyświetlać reklamy

Plan łączony

Plan Combo Wix ma przepustowość 2 GB i nie zawiera reklam w Twojej witrynie. Zapewnia pełne korzyści platformy Wix z 3 GB pamięci. Jest również dostarczany z bezpłatną niestandardową domeną na rok, dzięki czemu możesz uzyskać adres twojawitryna.com.

Nieograniczony plan

Plan Wix Unlimited zwiększa przestrzeń dyskową w porównaniu z planem Combo, ale dodaje również kilka aplikacji premium Wix i kupony reklamowe. 

Pro Plan

Plan Pro Wix zwiększa przestrzeń dyskową w porównaniu z planem Unlimited, ale dodaje także kilka dodatkowych aplikacji Wix premium. Obejmuje również automatyczne tworzenie logo. 

Plan VIP

Plan VIP firmy Wix zwiększa przestrzeń dyskową w porównaniu z planem Pro, ale zapewnia również priorytetową obsługę klienta. .

Biznes podstawowy

Plan Business Basic Wix zawiera wszystkie funkcje, no cóż, podstawowej witryny eCommerce. Nie obejmuje Subskrypcji ani wielu walut.

Biznes bez ograniczeń

Plan Wix Business Unlimited dodaje subskrypcje, więcej miejsca na dane, zaawansowaną wysyłkę i możliwość zbierania recenzji użytkowników.

Biznesowy VIP

Plan Business VIP firmy Wix dodaje możliwość sprzedaży na platformach handlowych, wraz z niestandardowymi raportami i znacznym skokiem zniżek USPS i zautomatyzowanych podatków od sprzedaży.

Zalety korzystania z Wix.com 

 • Bezpłatna wersja podstawowa
 • Wstępnie zaprojektowane szablony wysokiej jakości – szablony projektowane są przez klasyfikowanych grafików – nie musisz zatem martwić się projektami, układami czy strukturą witryny
 • Uniwersalność – duża liczba dostępnych motywów pozwala praktycznie na stworzenie dowolnej strony www
 • Zoptymalizowane szablony dla urządzeń mobilnych – niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, z tabletu, czy urządzenie mobilnego – witryna automatycznie dostosowuje się do urządzenia
 • Wsparcie techniczne 24/7 – Wix.com oferuje swoim użytkownikom usługę wsparcia w razie problemów technicznych
 • Łatwy i zrozumiały edytor – możesz zbudować stronę biznesową, sklep internetowy, fotografię, muzykę, blog, CV i portfolio w ciągu zaledwie kilku godzin!
 • Filtry do zdjęć i animowane teksty – Wix posiada w swojej ofercie narzędzia których nie ma na innych platformach
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy – jeśli platforma nie przypadnie Ci do gustu, po zakupie dowolnej opcji z planów premium otrzymasz całkowity zwrot kosztów
 • Bezpieczne płatności – płatność jest bezpieczna, chroniona 256-bitowym szyfrowaniem SSL
 • Możliwość edycji przez inne osoby – możesz zaprosić do edycji inne osoby, takie jak niezależni projektanci lub koledzy z zespołu, aby dokonali zmian w projektach witryn internetowych i innych zaawansowanych ustawieniach.
 • Automatyczna kopia zapasowa witrynyWix tworzy automatycznie kopię zapasową witryny, którą można przywrócić w dowolnym momencie – dzięki temu masz gwarancję, że nie stracisz cennych danych
Strona Internetowa na WIX.com

Strona Internetowa na WIX.com

Wady:

 • Nieodpowiedni dla dużych stron internetowych – Wix może nie poradzić sobie ze stronami z dużą treścią (powyżej 30 stron) – jego menu nawigacyjne nie może pomieścić skomplikowanych podstruktur
 • Brak możliwości przeniesienia strony na własny hosting
 • Ograniczone możliwości pozycjonowania – niemożliwa jest zaawansowana optymalizacja strony
 • Brak dostępu do wszystkich funkcji bez pakietu premium – w wersji darmowej nie masz dostępu do wszystkich funkcji – a to znacznie zawęża możliwości stworzenia strony
 • Brak możliwości eksportowania danych – jeśli zdecydujesz się przenieść na inną platformę – będziesz zmuszony ręcznie skopiować i wkleić każdy element treści do nowej witryny
 • Cena pakietów premium – w porównaniu do innych kreatorów stron internetowych, wiz jest o 20-25% droższy w przypadku płatnych planów
 • Reklamy w wersji bezpłatnej – nie można ich wyłączyć dopóki nie wybierzemy pakietu premium
 • Dość wolne ładowanie (zarówno samego kreatora, jak i zrobionych w nim stron),
 • Mało oryginalna szata graficzna – strona nie będzie się specjalnie wyróżniać

Doskonałą alternatywą dla kreatora Wix.com jest budowa profesjonalnej strony internetowej na własnym hostingu np. na systemie CMS WordPress przez profesjonalne i doświadczone firmy zajmujące się projektowanie witryn internetowych.

Zadzwoń lub napisz do nas!!!