W ostatnim czasie niestety coraz częściej dochodzi do włamań na strony internetowe, dlatego też tym bardziej warto zadbać o ich zabezpieczenie. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrodziejstwa certyfikatów bezpieczeństwa SSL, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL w witrynach internetowych – co to jest?

Certyfikat SSL to specjalne narzędzie zapewniające pełną ochronę witrynom internetowym. Szyfrowane połączenie HTTPS zapewnia zachowanie poufności danych, które przesyłane są drogą elektroniczną. SSL jest najpopularniejszym protokołem sieciowym wykorzystywanym do bezpiecznych połączeń internetowych. Warto wspomnieć również o tym, że w dzisiejszych czasach to właśnie SSL jest standardem szyfrowania na witrynach internetowych.

Jakie korzyści?

Dzięki szyfrowaniu danych można zabezpieczyć przesyłanie poufnych danych. Mowa tutaj przede wszystkim o zabezpieczeniu transakcji realizowanych na przykład w bankowości elektronicznej i systemach płatności online, z których korzystają aukcje i sklepy internetowe. Użytkownicy korzystający ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL mają poczucie bezpieczeństwa, dlatego też są bardziej skłonni do dokonania zakupów przez Internet. Certyfikat bezpieczeństwa SSL podnosi również wiarygodność i prestiż sklepu online. Dzięki certyfikatowi SSL można zabezpieczyć

Certyfikat bezpieczeństwa SSL

Certyfikat bezpieczeństwa SSL

się między innymi przed phishingiem. Mowa tutaj oczywiście o bardzo przebiegłej metodzie wykradania poufnych danych z kont internetowych i bankowych. Certyfikat SSL jest tani, a w niektórych sytuacjach jego wprowadzenie jest bezpłatne.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL a widoczność w wyszukiwarkach

Opisując największe zalety certyfikatów bezpieczeństwa SSL warto wspomnieć również o tym, że mogą one pomóc w zdobyciu wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycję danego serwisu w wyszukiwarkach internetowych jest nie tylko jakość strony, ale również poziom jej bezpieczeństwa. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zawirusowana strona, która rozsyła spam i szkodliwe oprogramowanie, może być całkowicie wyrzucona z rankingu wyszukiwarek. Firma Google nie ukrywa, że promuje bezpieczne strony, które mogą pochwalić się wysokim autorytetem. Nie można zapominać także o tym, że certyfikat SSL ma olbrzymi wpływ na zmniejszenie współczynnika odrzuceń. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dzięki niemu można znacząco zwiększyć zainteresowanie swoimi towarami i usługami.