Dlaczego powinienem używać WordPressa? Czy moja strona nie jest wystarczająco dobra? Dlaczego muszę przejść na WordPress z innej platformy?

Jeśli zadajesz sobie te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule podzielimy się najważniejszymi powodami, dla których warto korzystać właśnie z WordPress. Omówimy również wszystkie zalety korzystania z tego serwisu, ale także jego wady i alternatywne opcje.

Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat WordPressa jest to, że jest to tylko platforma do blogowania.

Ale WordPress to o wiele więcej!  Chociaż początkowo był narzędziem do blogowania, przekształcił się w potężne narzędzie do tworzenia witryn i zarazem solidny system zarządzania treścią (CMS).

Najlepsze w WordPressie jest to, że jest łatwy w użyciu i wystarczająco elastyczny, aby tworzyć różne rodzaje stron internetowych. To główny powód, dla którego CMS WordPress zdążył zyskać tak dużą popularność.

CMS WordPress – co to jest i czy warto go użyć do stworzenia swojej strony www?

8 argumentów za stworzeniem swojej strony internetowej na systemie CMS WordPress

WordPress to system zarządzania treścią (CMS) – oprogramowanie służące do tworzenia i modyfikowania stron internetowych.

Jest to również najpopularniejszy CMS na rynku, który obsługuje 65,2% serwisów, których CMS znamy. Przekłada się to na 42,4% wszystkich stron internetowych – prawie połowę internetu!

Dzięki potężnej platformie CMS, takiej jak WordPress, możesz zalogować się do pulpitu nawigacyjnego swojej witryny i użyć uproszczonego interfejsu do tworzenia stron internetowych, dodawania treści i dostosowywania projektu. Następnie CMS wykona za Ciebie ciężką pracę polegającą na stworzeniu kodu.

Za pomocą odpowiedniego systemu CMS możesz założyć bloga, otworzyć sklep internetowy, stworzyć swoje portfolio i nie tylko.

8 argumentów za stworzeniem swojej strony internetowej na systemie CMS WordPress

Zalety korzystania z WordPress

 • Ogromna popularność

Pierwszy powód, dla którego warto wybrać CMS WordPress, to jego popularność. WordPress jest sprawdzony i polecany przez wielu użytkowników. System ten cały czas się rozwija – a to oznacza, że stale będą pojawiać się najróżniejsze ulepszenia, wtyczki oraz nowe możliwości.

 • Łatwość w obsłudze

Wprowadzanie zmian w  systemie CMS WordPress jest intuicyjnie proste. Prostota obsługi sprawia, że nawet osoba bez doświadczenia w prowadzeniu stron powinna sobie łatwo poradzić z zarządzaniem systemem.

 • Niskie koszty

WordPress to darmowe oprogramowanie – możesz go swobodnie pobierać, instalować, używać i modyfikować, aby dopasować go do swoich potrzeb. Możesz także go użyć do stworzenia dowolnej strony internetowej.

Samodzielne tworzenie i rozwijanie swojego bloga czy strony internetowej za pomocą WordPress jest znacznie tańsze niż zatrudnienie projektanta do zbudowania witryny od podstaw.

 • Szeroka gama profesjonalnych motywów

Platforma oferuje nam szeroką gamę profesjonalnych motywów – zarówno darmowych, jak i dostępnych po wykupieniu pakietu premium.

 • Przyjazność dla urządzeń mobilnych

W czasach, gdy korzystanie z Internetu odbywa się w dużej mierze za pomocą urządzeń mobilnych, zapewnienie jak najlepszej reakcji witryny na różne urządzenia ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

 • SEO – CMS WordPress dobrze się pozycjonuje

Nawet najlepsza strona internetowa na świecie nie odniesie sukcesu, jeśli nie uzyska żadnego ruchu ani odwiedzających.

Na szczęście WordPress został stworzony z myślą o ruchu z wyszukiwarek.

WordPress został napisany przy użyciu wysokiej jakości kodu ze znacznikami semantycznymi. Prościej ujmując – oznacza to, że Google i inne wyszukiwarki uwielbiają WordPressa.

Dlatego też witryny w WordPress mają wyższą pozycję w wyszukiwarkach niż inne.

Sam system jest już dość dobrze przygotowany w początkowym etapie pod SEO. Jeśli nasza strona ma znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania, warto zadbać też o inne kroki dodatkowej optymalizacji, czyli np. szybkość ładowania strony lub mapę witryny.

 • Świetne rozwiązanie dla witryn eCommerce

Dziś miliony ludzi kupują rzeczy online. Daje to mnóstwo możliwości inwestycyjnych dla przedsiębiorców internetowych.

Wiele witryn e-commerce korzysta z systemu WordPress. CMS zapewnia szereg wtyczek, takich jak WooCommerce, aby zapewnić, że Twoja witryna jest wydajna dla handlu elektronicznego.

 • Łatwa aktualizacja strony

W przeciwieństwie do innych systemów CMS, w których dodawanie nowych funkcji jest uciążliwe lub trudne, witryny oparte na WordPress można łatwo zaktualizować. WordPress używa bowiem wtyczek, które są na ogół łatwe w instalacji i obsłudze.

 • Doskonała integracja z mediami społecznościowymi

System WordPress pozwala na bezproblemową integrację z sieciami społecznościowymi. Jako właściciel witryny nie musisz logować się na swoje konto w mediach społecznościowych za każdym razem, gdy chcesz udostępnić nowe treści swojej społeczności online.

Wysoki poziom łączności społecznościowej oferowanej przez WordPress zapewnia automatyczną aktualizację kont za pomocą jednego kliknięcia.

 • Elastyczny i bezpieczny system

Wszystkie witryny stoją w obliczu wyzwań związanych z bezpieczeństwem – WordPress świetnie radzi sobie z tym zadaniem. Ich strona oferuje rozmaite wtyczki bezpieczeństwa, które zagwarantują Ci odporność na włamania.

Jakie rodzaje stron internetowych możesz tworzyć za pomocą WordPressa?

WordPress może być używany na wiele różnych sposobów, od prostych stron internetowych po rynki eCommerce i wszystko pomiędzy.

Oto tylko kilka przykładów różnych rodzajów stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress:

 • Możliwość utworzenia bloga,
 • Stworzenie własnej strony internetowej,
 • Sklep internetowy.
 • Zbudowanie witryny członkowskiej,
 • Sprzedaż kursów online
 • I wiele, wiele innych..

8 argumentów za stworzeniem swojej strony internetowej na systemie CMS WordPress

Alternatywy WordPress

Na rynku istnieje dużo alternatyw dla systemu WordPress. Jedną z nich jest min. Wix.com – oparta na chmurze platforma do tworzenia stron internetowych. Wix zapewnia narzędzia potrzebne do tworzenia profesjonalnie wyglądających stron internetowych – zapewnia setki różnych szablonów, możliwość animowania tekstu i tym podobne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na Twoje pytanie, dlaczego warto skorzystać z WordPress. Najlepszym sposobem, aby naprawdę przekonać się ile możliwości daje nam ta strona, jest po prostu jej użycie. Spróbuj sam i daj nam znać, co myślisz.

PS Jeśli wciąż masz wątpliwości co do tego, który kreator wybrać – zajrzyj koniecznie do naszego posta o Wix i porównaj sam.

Zadzwoń lub napisz do nas!!!