Ogromna popularność

Pierwszy powód, dla którego warto wybrać CMS WordPress, to popularność, co oznacza, że jest to sprawdzony system na rynku. Kolejnym argumentem jest to, że system ten cały czas się rozwija. Będą pojawiać się stale ulepszenia, wtyczki oraz nowe możliwości.

Darmowy system CMS WordPress

System ten jest darmowy, podobnie jak wiele jego komponentów. Prosta strona lub sklep może funkcjonować w pełni w oparciu o darmowe rozwiązania tego systemu.

Łatwość w obsłudze

Wprowadzanie zmian w  systemie CMS WordPress jest intuicyjnie proste. Prostota obsługi sprawia, że nawet osoba bez doświadczenia w prowadzeniu stron powinna sobie łatwo poradzić z zarządzaniem systemem.

Elastyczny i bezpieczny system

Jest to uniwersalna platforma. Na systemie CMS WordPress z powodzeniem poprowadzisz bloga, stronę firmową czy e-sklep. Wszystko zależy od Ciebie.

SEO – CMS WordPress dobrze się pozycjonuje

Sam system jest już dość dobrze przygotowany w początkowym etapie pod SEO. Jeśli nasza strona ma znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania, warto zadbać o inne kroki dodatkowej optymalizacji, czyli np. szybkość ładowania strony lub mapę witryny.

Przyjazny dla wyszukiwarek

Odpowiednio skonfigurowany CMS WordPress jest przyjazny wyszukiwarkom. Strona oparta na tym  systemie  znajduje się wyżej w wyszukiwarkach niż strony tworzone za pomocą innych narzędzi.

Masa dobrych wtyczek

Ogromna baza darmowych wtyczek, które w niesamowity sposób ułatwiają stworzenie strony o jakiej marzysz.

WordPress jest przyszłością. Jeśli go nie używasz to tracisz swoją szansę na lepszy start i ogromny sukces.

Paweł Tatar