Marketing online

Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Zależy Ci na pozyskaniu jak największej ilości klientów? Chcesz zwiększyć swoją sprzedaż i swoje dochody? Prowadzisz stronę internetową swojej firmy oraz starasz się promować swoją markę w Internecie? Ale nie przynosi to jednak zadowalających Cię wyników? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś zapoznać się z poniższym tekstem o marketingu online. 

Marketing internetowy – Internet to potęga

Marketing internetowy – Internet to potęga!

Kiedyś marketing był obecny jedynie w świecie rzeczywistym – obecnie jednak działania marketingowe przeniosły się do głównie do Internetu.

Marketing internetowy, jak sama nazwa wskazuje – są to wszelkie działania i strategie polegające na sprzedaży usług i produktów oraz kreowaniu pozytywnego wizerunku swojej firmy za pośrednictwem Internetu.

Marketing online sprawdzi się u każdej firmy – jest niezbędny w zdobyciu nowych klientów i przedstawieniu sprzedawanych towarów i usług z jak najlepszej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich błędów unikać w marketingu online – to dobrze trafiłeś!

Marketing online – najgorsze błędy, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca

W dzisiejszych czasach osiągnięcie sukcesu w biznesie uzależnione jest od bardzo wielu przeróżnych czynników – między innymi od marketingu online. Jeżeli promowanie firmy w Internecie nie jest robione w sposób profesjonalny, to ciężko osiągnąć sukces w danej branży. Oczywiście promowaniem firmy może zająć się nawet osoba, która nie jest w tej dziedzinie profesjonalistą – należy jednak wystrzec się pewnych fundamentalnych błędów.

Wyznaczanie sobie nierealistycznych celów

Wyznaczanie celów ma kluczowe znaczenie dla każdej strategii marketingowej. Musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz i jak ma wyglądać przyszłość Twojej działalności. Cele dadzą ci niezbędną motywację, aby się tam dostać. Musisz jednak stawiać sobie wyłącznie realistyczne cele. Jeśli jesteś małą firmą z 300 obserwującymi na Instagramie, jest mało prawdopodobne, że podwoisz tę liczbę w ciągu miesiąca. Możesz zamiast tego postawić sobie za cel zdobycie 30 obserwujących w ciągu miesiąca. Stwórz cel, który jest osiągalny, ale przeniesie Twoją firmę na wyższy poziom.

Kierowanie treści do niewłaściwych odbiorców

Aby mieć najlepszą możliwą strategię marketingu cyfrowego, musisz mieć grupę docelową. Starannie wybieraj swoich odbiorców, ponieważ mogą oni przyczynić się do osiągnięcia lub porażki Twoich celów marketingowych. Weź pod uwagę wiek, płeć i zawód, które mogą najbardziej skorzystać na Twoim produkcie/usłudze

Nie publikujesz treści wysokiej jakości

Użytkownicy mediów społecznościowych wykazują coraz mniej cierpliwości, dlatego wysokiej jakości treści są niezbędne do posiadania dobrej strategii marketingu cyfrowego. Dzięki wysokiej jakości treści przyciągniesz uwagę potencjalnych obserwujących. Aby tworzyć wysokiej jakości treści, rób profesjonalne zdjęcia i używaj przyciągających wzrok kolorów i czcionek. Dbanie o to, by Twoje posty były jasne i zwięzłe, to najlepszy sposób na utrzymanie uwagi potencjalnych klientów. 

Zaniedbujesz swoją witrynę

Twoja witryna prezentuje tożsamość Twojej marki i musisz być pewien, że przedstawia ona właściwy przekaz. Niezorganizowana witryna internetowa odzwierciedla niezorganizowany biznes, podczas gdy innowacyjna, dobrze zaprojektowana witryna internetowa odzwierciedla udany biznes, który będzie odnosił sukcesy. Upewnij się, że witryna Twojej firmy ma przejrzysty, żywy wygląd i jest łatwa w nawigacji. Dzięki temu klienci będą mogli szybko znaleźć potrzebne im informacje. 

Zaniedbywanie badania słów kluczowych

Czy wiesz że aż 87% Twoich klientów rozpoczyna wyszukiwanie produktów online?

Wyszukiwanie produktów w Internecie wiąże się z korzystaniem z wyszukiwarek, takich jak Google – dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich słów kluczowych.

Zaniedbywanie optymalizacji słów kluczowych oznacza utratę możliwości bezpośredniego poznania klientów w wynikach wyszukiwania, gdy mają zamiar dokonać zakupu.

Korzyści płynące z prawidłowego doboru słów kluczowych to:

 • Wzrost ruchu organicznego,
 • Wzrost liczby kwalifikowanych leadów,
 • Wgląd w preferencje odbiorców 

Najlepsze wskazówki, które pomogą Ci w badaniu słów kluczowych, to:

 • Zobacz, co robi Twoja konkurencja
 • Użyj sugestii wyszukiwania Google jako narzędzia do badań
 • Postaw się w sytuacji swoich klientów

Zadaj sobie te pytania, aby określić najlepsze słowa kluczowe do kierowania:

 • Czy moje istniejące słowa kluczowe są kierowane na to, czego szukają użytkownicy?
 • Czy osoby, które trafią do mojej witryny, znajdą odpowiedzi, których szukali?
 • Czy te osoby pomogą mi osiągnąć cele konwersji? Czy wybrane przeze mnie słowa kluczowe są kierowane do właściwych odbiorców?

Postaw się na pozycji swojej grupy docelowej i zastanów się, czego szukaliby w sieci i jaki ma to związek z Twoją firmą.

Kampanie i inwestowanie bez strategii

Brak struktury i wizji jest jednym z błędów marketingu cyfrowego, które popełnia wiele, jeśli nie większość, młodych i małych firm.

W rezultacie ich wysiłki są niespójne, trudne do zarządzania, mierzenia i skalowania.

Twoi konkurenci mogą również utknąć w tym labiryncie, który pozostawia więcej miejsca dla Twojej firmy, aby przejąć inicjatywę.

Aby rozpocząć opracowywanie strategii marketingu cyfrowego:

 • Zdefiniuj swoich odbiorców
 • Określ narzędzia, kanały i taktyki, aby je osiągnąć
 • Śledź swoje postępy i dostosuj swoją strategię w oparciu o wyniki

Ustalenie celów jest ważne, ale równie ważne jest określenie kroków, które podejmiesz, aby je osiągnąć.

Gdy zdefiniujesz i przetestujesz swoją strategię, będziesz mieć dane i głębszy wgląd w obszary, które są skuteczne i te, które wymagają dalszej poprawy.

E-marketing – co zrobić by nie popełniać więcej błędów?

Zaufaj profesjonalistom

Marketing online

Marketing online

Odpowiednie zarządzanie marketingiem online firmy to naprawdę bardzo odpowiedzialne zadanie, gdyż może ono zarówno doprowadzić firmę na bardzo wysoki poziom jak i sprawić, że będzie ona tonąć w długach.

Dlatego takie zadania należy powierzyć odpowiedzialnej i zaufanej osobie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie specjalisty z zakresu marketingu internetowego. E-marketing może przyczynić się do rozwoju firmy i zwiększyć jej obroty. Jeśli działania promocyjne prowadzone są w sposób uporządkowany i profesjonalny, możliwe jest czerpanie z nich wyłącznie korzyści. Oczywiście należy pamiętać, także również o tym by udostępniany na stronie internetowej firmy lub na portalu społecznościowym typu Facebook materiał był zawsze jak najwyższej jakości (o czym wspominaliśmy już wcześniej) gdyż to właśnie na jego podstawie potencjalni klienci będą oceniać markę oraz postrzegać całe przedsiębiorstwo. Warto zainwestować także w wysokiej jakości sprzęt komputerowy, tak by móc sprawnie zarządzać treściami promocyjnymi. Należy pamiętać, że bez odpowiedniego marketingu online nie da się obecnie odnieść sukcesu w biznesie.

Zadzwoń lub napisz do nas!!!